Naprawa  agd Łomianki

zadzwoń

603 210 677

03 lipca 2023
Naprawa pralki Samsung Łomianki

Jak prawidłowo zgłosić sprzęt do naprawy

Awaria i co dalej

 

Urządzenia Agd są coraz bardziej skomplikowane  i ich naprawa wymaga posiadania specjalistycznej  wiedzy oraz dostępu do dokumentacji serwisowych. Na koszt naprawy oprócz części zamiennych duży wpływ ma koszt diagnozowania i usuwania usterki.

Dlatego też w interesie klienta jest aby przy zgłoszeniu awarii podać wszelkie potrzebne informacje, które pomogą w szybkim zidentyfikowaniu problemu i skrócą czas naprawy. W większości przypadków na podstawie prawidłowo podanych danych urządzenia i objawów usterki serwis zabezpiecza części zamienne i usuwa awarię podczas jednej wizyty.  Brak tych informacji wydłuża czas i koszt naprawy ponieważ serwisant musi wykonać część pracy za klienta. Często w takim przypadku potrzebna jest kolejna wizyta co znacząco podnosi koszty naprawy.

 

Aby prawidłowo zgłosić sprzęt do naprawy, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1 Należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi – część problemów z zakresu podstawowych czynności obsługowych można rozwiązać we własnym zakresie.

2 Należy dokładnie określić markę i model sprzętu. Wszelkie dane znajdują się na tabliczkach znamionowych które są umieszczone w różnych miejscach zależnie od rodzaju sprzętu. W celu uniknięcia przekłamań najlepiej zrobić zdjęcie i przesłać MMS.

 

Naprawa pralki Siemens Łomianki

3. Podczas zgłaszania usterki należy dokładnie opisać objawy, które występują, błędy które się wyświetlają oraz wszystkie czynności, które zostały podjęte w celu naprawy. Im więcej szczegółów klient poda, tym łatwiej będzie zdiagnozować i naprawić sprzęt.

Naprawa zmywarki Bosch ŁomiankiNaprawa zmywarki Ariston Łomianki

 

Jeżeli klient posiada dokument zakupu to model urządzenia jest tam podany. Niestety zdarza się że jest to typ niepełny lub dotyczy całej rodziny urządzeń i nie umożliwia jednoznacznej identyfikacji sprzętu. W takim przypadku niezbędne jest podanie danych z tabliczki znamionowej.

Miejsce umieszczenia tabliczek znamionowych zależy od rodzaju i producenta sprzętu.

 

Pralki i suszarki

– tabliczka znajduje się z przodu na wewnętrznej stronie drzwi, nad fartuchem lub z tyłu obudowy

Naprawa pralek Beko ŁomiankiNaprawa pralek Siemens ŁomiankiNaprawa pralek Bosch ŁomiankiNaprawa pralek Siemens ŁomiankiNaprawa suszarek Electrolux ŁomiankiNaprawa suszarki Siemens Łomianki

 

Zmywarki

– tabliczka znajduje się w większości przypadków na boku drzwi po prawej stronie. Wyjątek stanowią zmywarki firmy Bosch i Siemens gdzie tabliczka jest wygrawerowana laserem na górnej krawędzi drzwi po lewej stronie od wgłębienia zamka.

Naprawa zmywarki Beko ŁomiankiNaprawa zmywarek Whirlpool ŁomiankiNaprawa zmywarek Siemens ŁomiankiNaprawa zmywarek Ariston ŁomiankiNaprawa zmywarek Beko ŁomiankiSerwis zmywarek Bosch Łomianki

 

Piekarniki

– tabliczka z reguły jest umieszczona po prawej stronie na boku drzwi lub boku wewnątrz piekarnika. W niektórych modelach np. Amica jest na boku obudowy i zachodzi konieczność wymontowania piekarnika. W takich przypadkach podanie typu nie jest wymagane. Można zrobić zdjęcie urządzenia.

Naprawa piekarników Siemens ŁomiankiNaprawa piekarników Amica ŁomiankiNaprawa piekarnika Siemens ŁomiankiNaprawa piekarnika CzosnówNaprawa piekarnika Czosnów

Kuchenki mikrofalowe

– tabliczka jest widoczna po otwarciu drzwi lub jest umieszczona z tyłu obudowy.

 

Ekspresy do kawy

– tabliczki umieszczone są w różnych miejscach. Pod spodem ekspresu, pod pojemnikiem na wodę, w okolicy bloku zaparzającego lub za maskownicą tacki ociekowej. Ponieważ są naprawiane w zakładzie podawanie szczegółowych danych z reguły nie jest konieczne. Natomiast jeżeli klient prosi o orientacyjny koszt naprawy podanie danych sprzętu jest niezbędne

Naprawa ekspresu Nowy Dwór MazowieckiNaprawa ekspresu WarszawaNaprawa ekspresów CzosnówNaprawa ekspresów IzabelinNaprawa ekspresów DeLonghi Łomianki

 

Odkurzacze

– z reguły tabliczki znamionowe są pod spodem obudowy. Tak jak w przypadku ekspresów do kawy podanie danych jest niezbędne do szacunkowej wyceny online.

Naprawa odkurzaczy Electrolux Łomianki

© Naprawa Agd Łomianki Andrzej Wyszyński

Naprawa ekspresów Dziekanów

Naprawa Agd Łomianki

Andrzej Wyszyński

05-092 Łomianki

ul. Prym. S. Wyszyńskiego 13a

ankomed@poczta.onet.pl

Blog

Serwis ekspresów do kawy

Serwis pralek automatycznych

Serwis suszarek do ubrań

Serwis zmywarek

Serwis piekarników i mikrofali

Serwis odkurzaczy

zadzwoń

603 210 677